Lidhje

Kosova mbështetë fuqishëm Shtetet e Bashkuara  në veprimet e tyre në Irak - 2003-03-18


Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës thanë se mbështesin fuqishëm Shtetet e Bashkuara të Amerikës në veprimet e tyre në Irak, sikundër që kanë mbështetur edhe të gjitha përpjekjet e deritashme të qeverisë amerikane për zgjidhjen paqësore të krizës. Ndëkaq forcat paqërujatëse dhe Misioni i Kombeve të Bashkuara pohuan sot se nuk është bërë kurfarë ndryshimi në misionin e tyre në Kosovë pas zhvilimeve të fundit për rreth Irakut. Ata thanë se misioni i tyre është krejt i ndryshëm nga ai në Irak

//ss//

XS
SM
MD
LG