Lidhje

Parlamenti shqiptar do të debatojë rreth raportit të fundit të Komisionit Evropian - 2003-04-13


Parlamenti shqiptar do të debatojë nesër rreth raportit të fundit të Komisionit Evropian publikuar muajin e kaluar.Raporti përmbante kritika të ashpëra veçançërisht rreth nivelit të lartë të korrupcionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri. Opozita, e cila ka kërkuar këtë debat ka bërë përgjegjës kryeministrin Fatos Nano, ndërsa qeveria ka premtuar marrjen e masave për të gjitha shqetësimet që ngrihen në raportin evropian. //ss//

XS
SM
MD
LG