Lidhje

OSBE: debati dhe rezoluta e parlamentit mbi raportin e Bashkimit Europian - hap i rëndësishëm politik - 2003-04-18


Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë e vlerësoi si një hap të rëndësishëm politik debatin dhe rezolutën e parlamentit mbi raportin e Bashkimit Europian. Këshilltari politik i OSBE-së, Erik Filipink, tha se forcat politike po bëjnë përpjekje bashkërisht që të përshpejtojnë afrimin e Shqipërisë me Bashkimin Evropian. //az//

XS
SM
MD
LG