Lidhje

Serbia përjashton mundësinë e bisedimeve për pavarësinë e Kosovës - 2003-07-24


Qeveria e Serbisë e përjashtoi mundësinë e bisedimeve rreth pavarësisë së Kosovës.

Zëvendës Kryeministri Serb Nebojsha Covic e paraqiti qëndrimin e vendit të tij në një deklaratë politike të titulluar Parimet Bazë për Zgjidhjen e Krizës së Kosovës që u botua të enjten në Beograd.

Deklarata vjen, para bisedimeve të pritshmenë mes të zyrtarëve serbë dhe atyre shqiptarë. Bisedimet janë në plan të përqëndrohen në çështje teknike. //kk//

XS
SM
MD
LG