Lidhje

Al-Xhazira transmeton kasetë të re të Bin Ladenit - 2003-09-10


Rrjeti televiziv Al-Xhazira transmetoi një vidoekasetë që thotë se përmban pamje të reja filmike të Osama Bin Ladenit dhe këshilltarit të tij kryesor Ayman al-Zawahiri. Rrjeti televiziv me seli në Katar, po ashtu transemtoi një audio-kasetë në të cilën Al-Zawahiri u bën thirrje kryengritësve irakianë “t’i varrosin”, siç shprehet ai, trupat amerikane në Irak. Ende nuk dihet vërtetësia e dy kasetave ose koha kur janë regjistruar ato.

XS
SM
MD
LG