Lidhje

Edi Rama pritet të shpallë kandidaturën për kreun e Partisë Socialiste - 2003-11-11


Në Shqipëri, kryetari i bashkisë së Tiranës, Edi Rama, pritet të jetë kandidat për kreun e partisë socialiste. Burime të afërta me të i thanë Zërit të Amerikës se zoti Rama do ta shpallë sot kandidaturën e tij. Në këtë mënyrë ai bëhet emri i tretë që synon drejtimin e ardhshëm të Partisë Socialiste, krahas atij të kryeministrit Fatos Nano dhe ish presidentit Rexhep Meidani.

//ze//

XS
SM
MD
LG