Lidhje

Londra nën masa sigurimi në prag të vizitës së presidentit Bush - 2003-11-17


Policia në Londër po merr masa të pashembullta sigurimi në prag të vizitës së Presidentit Bush në Britani, ndërkohë që protestuesit zotohen se do të organizojnë demonstrata masive.

Zyrtarët britanikë parashikojnë që masat e sigurisë me rastin e vizitës së presidentit amerikan do të kushtojnë rreth 9 milionë dollarë. Protestuesit kundër luftësjanë zotuar se do të bllokojnë rrugët e Londrës. Presidenti Bush ka thënë se protestat nuk do ta shqetësojnë atë dhe se pret me padurim të vizitojë një vend ku njerëzit kanë aq shumë liri.

//rd//

XS
SM
MD
LG