Lidhje

Një tërmet i fuqishëm tronditi Kaliforninë - 2003-12-22


Një tërmet i fuqishëm tronditi Kaliforninë bregdetare. Forca e tërmetit arrinte në 6.5 sipash shkallës së Rihterit.

Tërmeti ra afër qytetit San Luis Obispo, në vijën bregdetare të Kalifornisë midis San Franciskos dhe Los Anxhelosit. Tërmeti u ndje deri në periferitë e Los Anxhelosit.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit Cambria.

XS
SM
MD
LG