Lidhje

Dy bashkëpunëtorë të Karaxhiçit po ndihmojnë për kapjen e tij - 2004-02-13


NATO-ja thotë se dy persona të burgosur, që konsiderohen si bashkëpunëtorë të ish-udhëheqësit të serbëve të Bosnjës, të akuzuar për krime lufte, Radovan Karadzic, po ndihmojnë paqeruajtësit në përpjekjet për kapjen e tij.

Një zëdhënës i forcave paqeruajtëse tha të enjten se Natoja është shumë e kënaqur me nivelin e bashkëpunimit si dhe me të dhënat e mbledhura nga marrja në pyetje e dy personave.//kk//

XS
SM
MD
LG