Lidhje

Bombola e gazit lë 8 të vrarë në një familje italiane - 2004-11-20


Një shpërthim që besohet të jetë shkaktuar nga një bombolë gazi tronditi një ndërtesë apartamentesh në jug të Italisë duke vrarë 8 persona dhe plagosur të paktën 6 të tjerë.

Zyrtarët thanë se viktimat e shpërthimit në qytetin Foggia përfshijnë pjestarët e një familjeje dhe dy fëmijë. Disa orë pas shpërthimit, ekipet e shpëtimit gjetën trupin e një 79 vjeçari të mbetur nën rrënoja.

Shpërthimet e gazit nuk janë të pazakonta në Itali ku njerëzit përdorin bombola për ngrohje dhe gatim. Një shpërthim në vitin 1999 shkaktoi 67 viktima në të njëjtin qytet.

XS
SM
MD
LG