Lidhje

Kujdesi për fëmijët e braktisur


Në veri të Shqipërisë, problemet ekonomike dhe sociale i detyrojnë një numër nënash të reja të braktisin fëmijët menjëherë pas lindjes, duke ja lënë rritjen e tyre strukturave shtetërore. Në shtëpinë e foshnjes "Andersen" në Shkodër strehohen aktualisht 45 fëmijë nga foshnje, deri ne gjashtë vjeç. Punonjëset e kësaj shtëpisë foshnjore bëjnë thirrje kundër braktisjes së fëmijëve.

Kujdesi për fëmijët e braktisur
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00
XS
SM
MD
LG