Lidhje

Plane zhvillimi për bashkitë e reja


Ndërkohë që sapo është miratuar nga parlamenti Reforma në Drejtësi, një tjetër reformë e rëndësishme, ajo administrativo-territoriale, ka hyra në fazën e dytë të zbatimit, ku 61 bashkitë e reja po hartojnë planet vendore të zhvillimit. Pjesë e rëndësishme e tyre janë edhe planet strategjike në fushën e mjedisit.

Bashkitë e reja dhe mjedisi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

XS
SM
MD
LG