Lidhje

6 të vrarë nga dhuna në Afganistan


Zyrtarët afganë thonë se të paktën gjashtë persona u vranë sot, kur militantët talebanë sulmuan selinë e kundërzbulimit në qytetin lindor Jalalabad.

Një zëdhënës i guvernatorit të provincës Nangarhar, tha se sulmi filloi me shpërthimin e disa makinave bombë dhe vazhdoi me një shkëmbim të gjatë zjarri.

Zyrtarët thanë se në spital kishin arritur gjashtë trupa pa jetë dhe të paktën 45 të plagosur.

Një zëdhënës i talebanëve mori përgjegjësinë për sulmin.

XS
SM
MD
LG