Lidhje

Të rinjtë dhe agrobiznesi në Shqipëri


Dhjetëra të rinj në Jug të Shqipërisë janë përfshirë në kultivimin e marijuanës e cila është përhapur për herë të parë këtë vit në mjaft zona. Por ka edhe zona ku pjesa dërmuese e të rinjve i kanë qëndruar larg kësaj dukurie kriminale duke u marrë kryesisht me agro - biznese të vogla. Në vazhdidm korrespondenti ynë Raimond Kola na sjell shembullin e një familje nga Luinxhëria që merret me vreshtari.

Të rinjtë dhe agrobiznesi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

XS
SM
MD
LG