Lidhje

16 të vdekur në Teksas nga rënia e ballonit me ajër


Zyrtarët e shtetit të Teksasit njoftuan se të paktën 16 persona humbën jetën gjatë rrëzimit të sotshëm të një balloni me ajër të nxehtë.

Një zëdhënës i Administratës Federale të Aviacionit (FAA) tha se balloni mori zjarr në fluturim dhe u përplas në një livadh, duke marrë jetën e të gjithë udhëtarëve.

Autoritetet vendore po përpiqen të konfirmojnë identitetin e viktimave, ndërsa aksidenti po hetohet nga disa organe federale.

Përplasja me tokën ka ndodhur në një fermë rreth 50 kilometra në jug të kryeqytetit të Teksasit, Austin.

XS
SM
MD
LG