Lidhje

Shqiperi: Prokuroria nis hetime lidhur me akuzat e ish-Ministrit Dritan Prifti

  • Armand Mero

Shqiperi: Prokuroria nis hetime lidhur me akuzat e ish-Ministrit Dritan Prifti

Në Shqipëri prokuoria njoftoi se ka nisur hetimet lidhur me denoncimet publike të bëra nga ish ministri i Ekonomisë Dritan Prifti, për kontrabandën e naftës në të cilën sipas tij të paktën gjatë vitit 2007-2009 është përfshirë edhe dogana dhe policia shqiptare. Sipas prokurorisë zoti Prifti do të jetë personi i parë i cili do të thirret për të dhënë shpjegime. Ish ministri i Ekonomisë deklaroi dje largimin nga partia e tij por edhe shkëputjen nga shumica e djathtë në parlament, ndërsa përsëriti akuzat e ashpra ndaj kryetarit të LSI-së Ilir Meta.

XS
SM
MD
LG