Lidhje

Anëtarësimi në NATO: Vlerësime të ndryshme nga dy krahët e politikës

  • Armand Mero

Anëtarësimi në NATO: Vlerësime të ndryshme nga dy krahët e politikës

Në Tiranë sot është përkujtuar një vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në Nato. Pas 12 muajsh megjithatë qeveria dhe opozita japin vlerësime krejt të ndryshme për zhvillimet e kësaj periudhe. Kryeministri Sali Berisha foli sot për një vit të karkterizuar nga reforma dhe arritje të rëndësishme. Në të kundërt, kryetari i partisë socialiste Edi Rama u shpreh për një bilanc të zymtë, i cili tha ai dëshmohet nga vetë fakti së përvjetori i anëtarësimit në Nato e gjen opozitën në protesta.

XS
SM
MD
LG