Lidhje

Meta reagon ndaj njoftimeve për një dokument për pavarësimin e komunave serbe në Kosovë

  • Armand Mero

Meta reagon ndaj njoftimeve për një dokument për pavarësimin e komunave serbe në Kosovë

Në Shqipëri ministri i jashtëm Ilir Met reagoi sot ndaj njoftimeve për ekzistencën e një dokumenti që qarkullon në pjesën serbe të Mitrovicës, në veriun e Kosovës ku bëhet thirrje për shpallje të pavarësisë së komunave serbe. Sovraniteti dhe integriteti territorial i Kosovës është i pacënueshëm dhe i paprekshëm deklaroi zoti Meta. Sipas tij elementët ekstremistë që kërkojnë të vënë në diskutim kufijtë në rajonin e Ballkanit duhet të izolohen nga të gjithë.


XS
SM
MD
LG