Lidhje

Human Rights Watch: 24 protestues të vrarë nga forcat libiane të sigurisë


Human Rights Watch: 24 protestues të vrarë nga forcat libiane të sigurisë

Organizata Human Rights Watch thotë se forcat e sigurisë në Libi kanë vrarë 24 protestues gjatë shtypjes së demonstratave të djeshme kundër qeverisë.

Organizata thotë se dëshmitarët thonë se forcat e sigurisë qëlluan dhe vranë protestuesit në përpjekje për të shtypur demonstrata në mbarë Libinë.

Përleshjet shpërthyen dje në mbarë vendin pasi kundërshtarët e udhëheqësit Moamar Gadafi bënë thirrje për protesta mbarë kombëtare të frymëzuara nga kryengritjet në vendet e tjera arabe.

XS
SM
MD
LG