Lidhje

Shqipëri: Parlamenti rihapet mes debateve për hetimin e zgjedhjeve

  • Armand Mero

Shqipëri: Parlamenti rihapet mes debateve për hetimin e zgjedhjeve

Në Shqipëri parlamenti nisi sot sesionin e ri në një klime debatesh mes shumicës dhe opozitës mbi cështjen e hetimit të zgjedhjeve. Të dyja palët përdorën të njejtat argumenta duke mbetur të ndarë në problemin që lidhet me kutitë e fletëve të votimit. Shkëmbimet e akuzave për korrupsion ishin një tjetër moment replikash mes kryetarit të grupit socialist Gramoz Ruci dhe kryeministrit Sali Berisha.

XS
SM
MD
LG