Lidhje

SHBA: Të paktën 16 të vdekur nga stuhi të fuqishme në jug të vendit

  • Zëri Amerikës

SHBA: Të paktën 16 të vdekur nga stuhi të fuqishme në jug të vendit

Stuhia e fuqishme e dy ditëve të fundit në Shtetet e Bashkuara u ka kushtuar jetën 16 njerëzve, përfshirë të paktën 3 fëmijë.

Zyrtarët në shtetin jugor të Alabamës thonë se tre të rritur, anëtarë të së njejtës familje, humbën jetën nga stuhia që goditi shtëpinë e tyre dje vonë. Në pjesë të tjera të shteti, stuhia u mori jetën një nëne dhe dy fëmijëve të saj dhe shtatë të tjerë vdiqën kur stuhia goditi shtëpinë e tyre të lëvizëshme.

Gjatë 36 orëve të fundit, stunia u ka marrë jetën nëntë njerëve në shtetet Oklahoma dhe Arkasa.

XS
SM
MD
LG