Lidhje

Shkodër: Evakuimi i personave në rrezik, përparësi për autoritetet

  • Pëllumb Sulo

Shkodër: Evakuimi i personave në rrezik, përparësi për autoritetet

Megjithë përmirësimin e përkohshëm të motit, situata në zonat e përmbytura të Shkodrës ka vazhduar të jetë tepër e rënduar. Autoritetet janë përqendruar në operacionin për evakuimin e banorëve të mbetur në zonat më të rrezikuara të përmbytjes. Gjatë ditës së dielë, grupit të helicopterëve të policisë dhe ushtrisë shqiptare u janë bashkuar edhe helikopterë nga Turqia dhe Greqia.

XS
SM
MD
LG