Lidhje

Shqipëri, keqësohet gjendja e deputetëve grevistë të opozitës

  • Armand Mero

Shqipëri, keqësohet gjendja e deputetëve grevistë të opozitës

Në Shqipëri është përkeqësuar gjendja shëndetësore e deputetëve dhe mbështetësve të opozitës të cilët janë në ditën e katërt të grevës së urisë. Dy nga grevistët u dërguan sot në spital, pasi njëri prej tyre humbi ndjenjat. Megjithatë kryetari socialist Edi Rama deklaroi se socialistët nuk do të tërhiqen. Zhvillimet në Tiranë janë diskutuar sot edhe në Bruksel në parlamentin europian ku ka marrë pjesë edhe komisioneri për zgjerimin Shtefan Fyle, i cili ka deklaruar se situata politike është përkeqësuar.

XS
SM
MD
LG