Lidhje

Presidenti Topi përshëndet marrëveshjen mes shumicës dhe opozitës


Presidenti Topi përshëndet marrëveshjen mes shumicës dhe opozitës

Në Shqipëri presidenti Bamir Topi përshëndeti marrëveshjen e arritur dje mes shumicës dhe opozitës. Edhe pse i vonuar dialogu politik përbën një detyrim dhe sfidë madhore për politikën shqiptare u shpreh ai. Po sot mbërritën edhe komentet e kryeminisrit Sali Berisha i cili nga Norvegjia ku ndodhet për vizitë zyrtare u shpreh për një rikthim në realitet të opozitës, ndërsa kryetari socialist Edi Rama foli për një hap pozitiv:

XS
SM
MD
LG