Lidhje

Shqipëri: Kryetari i PS, Edi Rama takohet me presidentin Bamir Topi

  • Armand Mero

Shqipëri: Kryetari i PS, Edi Rama takohet me presidentin Bamir Topi

Në Shqipëri kryetari i partisë socialiste Edi Rama përsëriti sot se zgjidhja është e gatshme dhe se mbetet vetëm që shumica sipas tij të tregojë vullnet për të pranuar transparencën. Këto komente zoti Rama i bëri pak pas takimit që ai pati sot me presidentin Bamir Topi, rreth bisedës me të cilin, nuk pati asnjë njoftim. Ndërsa anmbasadori i delegacionit të Bashkimit europian në Tiranë tha se përgjegjësia e zgjidhjes është e udhëheqësve shqiptarë. Nesër në Tiranë pritet të mbërriojnë të dërguarit e Brukselit për të ndërmjetësuar arritjen e një marrëveshjeje.

XS
SM
MD
LG