Lidhje

Meta mohon të jetë ankuar për Ambasadorin amerikan Uidhërs

  • Armand Mero

Meta mohon të jetë ankuar për Ambasadorin amerikan Uidhërs

Në Shqipëri ministri i jashtëm Ilir Meta evitoi sot komentet e drejtpërdrejta mbi njoftimet e shtypit për një letër të ndihmës sekretarit amerikan të shtetit Philip Gordon drejtuar atij ku konfirmohej mbështetja ndaj qëndrimeve të ambasadorit amerikan në Tiranë John Withers. Ministri Meta megjithatë mohoi që ai të ketë dërguar ankesë ndaj ambasadorit amerikan dhe përsëriti se marrëdhëniet me Uashingtonin janë të shkëlqyera.

XS
SM
MD
LG