Lidhje

Shqipëri: Teknologjia në ndihmë të bujqësisë


Në Fier, sektori bujqësor po vihet në qendër të vëmendjes pas rritjes së prodhimeve dhe kërkesave për eksportin jashtë vendit. Kohët e fundit në këtë sektor po futen edhe teknologji të reja të cilat po përmirësojnë prodhimin. Bashkia e Fierit pas strukturimit të saj krijoi këtë vit një Drejtori të posacme për bujqësinë ndërkohë që specialistët bëjnë thirrje për mbështetjen e fermerëve me politika lehtësuese.

Fier: Rikthehet në vëmendje sektori bujqësor
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

XS
SM
MD
LG