Lidhje

Probleme nga moti i keq në Veri të Shqipërisë


Moti i keq në Veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Rreshjet e dëborës, ngricat dhe erërat e forta, që kanë përfshirë prej 24 orësh zonën Veriore të Shqipërisë, kanë krijuar probleme në rrugët automobilistike dhe furnizimin me energji për mijëra familje. Situata është problematike në tre rrethet e Qarkut të Kukësit si dhe në Pukë, ku sot u rregjistrua edhe një aksident i rëndë automobilistik. Ndërkohë, problematike është situata edhe në një segment të rrugës së Kombit, ku ka gerryerje nga vërshimi i ujrave të lumit Mat.

Moti i keq në Veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

XS
SM
MD
LG