Lidhje

Shqipëri: Policia kufitare sekuestron 500 kg marijuanë


Policia shqiptare zbuloi një sasi të madhe marijuane në Gadishullin e Karaburunit, në Vlorë. Sipas burimeve zyrtare rreth 500 kg marijuanë e paketuar, gati për t`u trafikuar, është sekuestruar nga policia kufitare. Sipas policisë shqiptare droga ishte e ndarë në 17 pako dhe kishte si destinacion Italinë.

Një sasi tjetër e madhe marijuane ishte zbuluar një ditë më parë në brigjet italiane. Sipas burimeve policore italiane rreth 1.9 tonë marijuanë u sekuestrua dhe dy skafistë shqiptarë në bord u arrestuan nga policia italiane.

Ndërkohë edhe policia greke tha se bllokoi rreth 100 kilogramë marijuanë në afërsi të Konicës në Greqinë Veriore duke arrestuar një shtetas shqiptar që po transportonte drogën.

Transporti i narkotikëve ka marrë përmasa dhe megjithë motin e keq trafikantët po shfrytëzojnë si kufirin tokësor edhe atë detar me Greqinë dhe Italinë për të trafikuar qindra kilogramë marijuanë drejt vendeve fqinje.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG