Lidhje

Shqipëri: Ndryshimi e rrjedhës së lumenjve


Në Shqipëri, ekspertë të mjedisit po shprehin shqetësim rreth ndryshimeve në derdhjen e Lumit Buna dhe vijën bregdetare mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, si rrjedhojë e veprimtarisë njerëzore, por edhe faktorëve klimatikë. Ekspertët propozojnë marrjen e masave të shpejta për frenimin e degradimit të mëtejshëm të situatës në këtë zonë të rëndësishme për mjedisin e Shqipërisë dhe Malit të Zi.

Mjedisorët të shqetësuar për ndryshimin e rrjedhës së lumenjve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

XS
SM
MD
LG