Lidhje

Banorët e Hasit kërkojnë më shumë mundësi për tregëti me Kosovën


Banorët e Hasit kërkojnë shkëmbime tregëtare me Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Ashtu si Tropoja dhe Kukësi, edhe Bashkia e Hasit gjendet pranë vijës së kufirit me Kosovën, gjë që sipas autoriteteve vendore është një mundësi e mirë për shkëmbimin e prodhimeve bujqësore në të mirë të zhvillimit ekonomik dhe jetesës së banorëve. Për këtë, ata po u bëjnë thirrje qeverive të të dy vendeve, që krahas lëvizjes së lirë të shtetasve, të mundësohet edhe tregtimin e lirë të produkteve të tyre bujqësore.

Banorët e Hasit kërkojnë shkëmbime tregëtare me Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

XS
SM
MD
LG