Lidhje

Vlorë: festohet 103 vjetori i pavarësisë


Shënohet 103 vjetori i ngritjes së flamurit në Vlorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Në qytetin e Vlorës, ku 103 vjet më parë u ngrit flamuri i pavarësisë së Shqipërisë u zhvilluan sot festime. Disa nga krerët e lartë të shtetit shqiptar morën pjesë në Sheshin e Flamurit në ceremoninë simbolike të ngritjes së Flamurit. Banorë të Vlorës dhe të ardhur nga të gjitha viset shqiptare nderuan patriotët që themeluan shtetin e parë shqiptar.

Shënohet 103 vjetori i ngritjes së flamurit në Vlorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG