Lidhje

Shqipëri: Autoritetet paralajmërojnë përkeqësimin e situatës në Nënshkodër

  • Pëllumb Sulo
  • Shkodër

Shqipëri: Autoritetet paralajmërojnë përkeqësimin e situatës në Nënshkodër

Në Shqipëri, autoritetet po paralajmerojnë popullatën për keqësimin e mëtejshëm të situatës në zonat e përmbytura të Nënshkodrës, si dhe në lagjet periferike të qytetit, ku sot uji u shtri më në thellësi, krahasuar me përmbytjet masive të fillimvitit. Kryeminsitri Berisha, i cili ishte sot në Shkodër, kërkoi evakuimin e plotë të popullatës nga zonat e përmbytura. Zoti Berisha paralajmëroi një përkeqësim të mëtejshëm të situatës gjatë ditëve në vazhdim, kjo për shkak të shkarkimeve të detyruara në rritje nga Hidrocentralet e Kaskadës së Drinit.

XS
SM
MD
LG