Lidhje

Dëmet e përmbytjeve në Novoselë


Vlorë, gjendja pas përmbytjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Banorët në zonat e përmbytura mes Fierit dhe Vlorës kërkojnë mbështetje të qëndrueshme nga Qeveria për dëmet që iu shkaktuan nga dalja e Lumit Vjosa nga shtrati. Në shumë zona sipërfaqet bujqësore janë ende nën ujë ndërsa po vazhdojnë nga strukturat vendore vlerësimet e dëmtimeve. Korrespondenti ynë Raimond Kola ishte në disa fshatra të Komunës së Novoselës dhe përgatiti kronikën:

Vlorë, gjendja pas përmbytjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

XS
SM
MD
LG