Lidhje

Reshjet e dendura shkaktojnë probleme në Shqipëri


Ndërkohë, rreshjet e dëndura të ditës së sotme kanë krijuar një situatë problematike edhe në të gjithë zonën veriore të Shqipërisë, ku ka fryrje të përrenjve malorë, rrëshqitje dherash dhe rrezikim të banesave. Sipas emergjencave civile situate është më kritike në Qarkun e Lezhës, ku sot ishte edhe zevendës kryeministri Niko Peleshi. Fryrja e lumejve Drin dhe Buna nuk ka rrezikuar për momentin përmbytje në zonën e Nënshkodrës, ndërkohë që po përmirësojnë situatën hidroenergjitike në kaskadën e Drinit, ku gjenden edhe hidrocentralet më të mëdhej të vendit.

Gjendje e keqe moti në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

XS
SM
MD
LG