Lidhje

Shqipëri: Kërkesë për hetime për një varrezë të ish-të burgosurve politikë


Kërkohen hetime për varrezën e të burgosurve politikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve politikë dhe Autoriteti për Informim për Dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit po u kërkojnë autoriteteve të hetojnë dyshimet për një varrezë në shpatin e Kalasë së Gjirokastrës. Sipas dëshmive historike varreza u përket të burgosurve politike, që vuanin dënimet gjatë regjimit komunist në Burgun e Kalasë , të cilëve nuk u janë gjetur eshtrat nga familjarët. Korrespondenti ynë Raimond Kola përgatiti kronikën:

Kërkohen hetime për varrezën e të burgosurve politikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG