Lidhje

Shqipëri: Rikthehen diskutimet për dosjet e Sigurimit të Shtetit


Shqipëri: Rikthehen diskutimet për dosjet e sigurimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:37 0:00

Shqipëri: Rikthehen diskutimet për dosjet e sigurimit

Në Shqipëri janë rikthyer diskutimet për dosjet e Sigurimit të Shtetit të cilat shërbyen për të vrarë, dënuar dhe persekutuar mijëra vetë gjatë regjimit komunist. Në Gjirokastër mes dhjetëra të persektuarve Jorgo Masho, një banor i Sofratikës, thotë se edhe tani i takon të shohë ata që i përgatitën dosjen me të cilën u dënua 13 vite burg në Spac dhe në Qafë Bari. Ai thotë se nuk i ka falur persekutorët e tij , por asnjëherë si edhe bashkëvuajtësit e tij nuk ka ushqyer ndjenjën e hakmarrjes. Hapja e dosjeve, thotë zoti Masho, duhet të shërbejë që Shqipëria të largojë nga administrata dhe nivelet drejtuese hetues dhe prokuroë, informatorë dhe njerëz që i shërbyen armës famëkeqe të Sigurimit të Shtetit.

Shqipëri: Rikthehen diskutimet për dosjet e sigurimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:37 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG