Lidhje

Shqipëri: Interesat politike shkaktojnë zvarritje në investime kyçe për qytetarët


Shqipëri: Interesat politike zvarrisin projekte kyçe
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Në Shqipëri, investime të rëndësishme publike, me ndikim në jetën dhe ekonominë e vendit, vazhdojnë të zvarriten nga viti në vit nga interesat e ditës të të dy krahëve te politikës, siç është rasti i bajpasit perëndimor të Shkodrës. Ekspertë thonë se investime të tilla nxiten nga interesat elektorale dhe jo nga interesi i publikut. Njofton korrespondenti ynë në Shkodër, Pëllumb Sulo:

Shqipëri: Interesat politike zvarrisin projekte kyçe
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG