Lidhje

Dhuna në familje, problem i mprehtë në Shqipëri

  • Mirela Milori

Dhuna në familje si dhe dhuna ndaj grave e fëmijëve është një problem shqetësues për shoqërinë shiptare. Në vitin 2012 në Shqipëri janë shënuar 23 raste grash e vajzash të vrara si pasojë e dhunës. Për të folur më tej për situatën e dhunës ndaj grave e vajzave, ishte e ftuar në studion e Ditarit Iris Luarasi, drejtore e Linjës së Këshillimit për gratë e vajzat në Shqipëri.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG