Lidhje

Shqipëri-Mali i Zi, takim për imigracionin


Albania - Montenegro immigration

Në pikëkalimin kufitar të Muriqanit, në kufirin mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, u zhvillua takimi për parandalimin dhe menaxhimin e migracionit, si dhe goditjen e veprimtarive kriminale që lidhen me të.

Përfaqësues të policive të dy vendeve fqinjë, së bashku me përfaqësues të BE, IOM dhe UNHCR-së theksuan rëndësinë e bashkëpunimit mes vendeve të Ballkanit Përëndimor për të krijuar kufij të sigurtë nga elementë terroristë nga vendet në konflikt.

Bashkëpunimi Shqipëri-Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

XS
SM
MD
LG