Lidhje

Luftë kundër narkotikëve në Veri


Asgjesim narkotikesh ne Veri
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Ne Shqiperi, policia po zgjeron operacionet per zbulimin dhe asgjesimin e bimeve narkotike edhe ne zonen Veriore te vendit, kryesisht ne zonat malore te rretheve Shkoder, Malesi e Madhe dhe Puke, ku deri tani jane asgjesuar rreth 10 mije rrenje te bimes narkotike canabis sativa. Vetem gjate dy diteve te fundit, ne fshatrat e Shkodres dhe Pukes u asgjesuan me djegje 2826 rrenje te bimeve narkotike. Ne kete pjese te vendit, bimet narkotike jane mbjelle ne zona te largeta malore dhe ne toka pa pronar, gje qe veshtireson pune e forcave te policise per kapjen e autoreve.

Asgjesim narkotikesh ne Veri
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

XS
SM
MD
LG