Lidhje

Shqipëri: "Shell Albania" has reagimet e banorëve për proejktin e saj


Banorët kundër projektit të kompanisë "Shell Albania"
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Kompania “Shell Albania” u përball sot me kundërshtime të banorëve në dy zona të Gjirokastrës gjatë dëgjesave që po zhvillon lidhur me një program vrojtimi sizmik për kërkime hidrokarburesh. Banorë të Pogonit nuk e lejuan zhvillimin e dëgjesës ndërsa në Sheper të Zagorisë pati reagime të forta të banorëve ndaj projektit që cënon sipas tyre ardhmërinë turistike të zonës. Korrespondenti ynë Raimond Kola ndoqi zhvillimet dhe na sjell këto hollësi:

Banorët kundër projektit të kompanisë "Shell Albania"
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG