Lidhje

Rinisin reshjet e shiut në veri të Shqipërisë


Përkeqësohet situata e përmbytjeve në zonën fushore të Nënshhkodrës

Kane rinisur sot rreshjet e shiut ne te gjithe zonen veriore te Shqiperise duke perkeqesuar situaten e permbytjeve ne zonen fushore te Nenshhkodres. Emergjencat civile njoftojne per 3070 hektare tekoe bujqesore te permbytura dhe 381 shtepi te rrethuara nga uji. Por ne terren situata duket edhe me e renduar, Korrespondennti i Zerit te Amerikes, pellumb Sulo, ishte sot ne komune e dajcit, e cila eshte edhe komuna me e demtuar nga permbytjet.

XS
SM
MD
LG