Lidhje

Shkodër, marshim për kancerin e gjirit


Në Shkodër u zhvillua një marshim sensibilizues në mbyllje të fushatës për informimin dhe ndërgjegjësimin e grave dhe vajzave për parandalimin e kancerit të gjirit.

Në këtë marshim morri pjesë edhe ambasadori i SHBA-së, Donald Lu.

Sipas të dhënave zyrtare, në Shqipëri janë diagnostikuar vitet e fundit rreth 500 raste të reja të grave të prekura nga kanceri i gjirit.

Shkodër, marshim për kancerin e gjirit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

XS
SM
MD
LG