Lidhje

Shqipëri: Nxitje e pjesëmarrjes së publikut në procesin e vetingut


Shqipëri: Nxitje e pjesëmarrjes së publikut në procesin e vetingut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Organizatat e shoqërisë civile synojnë të rrisin pjesëmarrjen e publikut në procesin e vetingut të gjyqtarëve dhe prokuroëve që po zhvillohet në Shqipëri. Krahas informacionit për gjyqtarët dhe prokurorët e përfshirë në këtë proces qytetarët mund të bëhen pjesë e vetingut permes denoncimeve të tyre. Qendra Europiane nxiti në Gjirokastër një takim për njohjen e studentëve me Reformën në Drejtësi duke synuar përfshirjen edhe të medias vendore dhe të organizatave joqeveritare.

Shqipëri: Nxitje e pjesëmarrjes së publikut në procesin e vetingut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG