Lidhje

Arsimi profesional në Shqipëri


Arsimi profesional në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Arsimi profesional po nxitet kohët e fundit në disa rajone në Shqipëri. Në Gjirokastër, një qytet i njohur për punimet tradicionale po rritet interesimi nga të rinjtë për disa profile pune. Në shkollën e mesme profesionale të këtij qyteti nxënësit dhe instruktorët kanë ngritur edhe një sistem për ngrohjen e mjediseve arsimore të cilin synojnë ta përhapin në shkollat e tjera.

Arsimi profesional në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

XS
SM
MD
LG