Lidhje

KQZ pranon dështimin për numërim elektronik në Fier


Në Shqipëri komisioni qendror i Zgjedhjeve pranoi sot zyrtarisht dështimin e zbatimit të numërimit elektronik në qarkun e Fierit për zgjedhjet e 23 qershorit dhe vendosi që ky proces të realizohet manualisht. Shkak për këtë vendim u bë fakti se kompania spanjole e cila kishte fituar garën për zbatimin e projektit e kishte ndërtuar modelin e fletës së votimit me 42 emra partishë e kandidatësh, ndërkohë që fleta përfundimtare ka 67 emra. Në rrezik është gjithashtu edhe realizimi i identifikimit elektronik të votuesve në Tiranë.

Dështon numërimi elektronik i votave
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG