Lidhje

Bukoshi: Me kandidaturën në LDK synoj të jap kontributin tim

  • Laura Konda

Bukoshi: Me kandidaturën në LDK synoj të jap kontributin tim

Në SHBA ndodhet këto ditë zoti Bujar Bukoshi, ish-kryeministri në mërgim i Kosovës, sot Ministër i Shëndetësisë në qeverinë e koalicionit. Zoti Bukoshi themeloi pas luftës Partinë e Re të Kosovës dhe hyri në zgjedhjet e vitit 2007 në koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Kohët e fundit ai bëri të njohur se do të verë kandidaturën si Kryetar i LDK-së. Për të biseduar lidhur me këto zhvillime, zotin Bukoshi e kishim të ftuar për një intervistë në studion e Ditarit.

XS
SM
MD
LG