Lidhje

Lehtësime për emigrantët shqiptarë


Greqia ka njoftuar se do të lehtësojë edhe këtë vit lëvizjen e emigrantëve shqiptarë që ndodhen në procesin e legalizimit në Greqi. Lëvizja e emigrantëve që janë në pritje të lejeqëndrimeve të reja do të jetë pa probleme në pikat kufitare gjatë gjithë vitit 2016. Disa mijëra shqiptarë po kthehen nga Greqia për festat e fundvitit dhe autoritetet shqiptare po shtojnë në kufi pikat e shërbimit për të përballuar ritmin e lartë të lëvizjes.

Kthimi i emigrantëve nga Greqia
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

XS
SM
MD
LG