Lidhje

Ditari

Intervistë me autorin Albert Lulushi


Një libër i ri me titull Operation Valuable Fiend është botuar para pak ditësh në SHBA dhe autor është një shqiptaro-amerikan, Albert Lulushi. Libri flet për operacionet e fshehta të CIA-s për përmbysjen e regjimit komunist të Shqipërisë mes viteve 1949 dhe 1954.

Episodet

Shiko gjithë episodet
XS
SM
MD
LG